شهر آلماتی قزاقستان را بیشتر بشناسید

نویسنده :مینا قزاقی
تاریخ:یکشنبه 30 اردیبهشت 1397-02:16 ب.ظ

قزاقستان از کشور هایی است که در سال های گذشته پیشرفت بسیار زیادی در زمینه توریسم داشته است و دولت این کشور سرمایه گذاری بسیار مناسبی به روی این صنعت و زیر ساخت هایش دارد. از همین رو در این پست به بررسی موضوعی همانند شهر آلماتی قزاقستان را بیشتر بشناسید پرداخت ایم که با یکی از این موارد بیشتر آشنا بشوید.

Related image

 

آلماتی اساسا شهری با شارع های فراخ است و محل های پیاده روی بسیاری دارد که ناشی از معماری و طرز تفکر شوروی سابق است که به فضاهای بیرونی و مدنی جمعی توجه ویژه ای قائل بودند. حتی در تپه های توپ کاپی تله کابینی شما را به ارتفاعات می برد که برخلاف تله کابین های مرسوم به جای سوار کردن ۴ نفر حدود ۱۲ تا ۱۴ نفر را سوار می کند.

در آلماتی یکی از زیباترین کلیساهای جهان را می بینید. کلیسای جامع زنکوو Zenkov که تماما به رنگ زرد است و تنها کلیسای چوبی جهان است که بدون كاربرد از هیچ میخی ساخته شده است. این کلیسای منحصر به فرد در پارکی زیبا و فرحبخش به نام Panfilov اتراق گاه طایفه های قزاق و گردشگران خارجی است.

کلیسای جامع پس از شورش کبیر اکتبر شوروی به عنوان موزه مورد كاربرد قرار گرفت، اما در سال ۱۹۹۰ مكرر به عنوان کلیسای جامع ارتدوکس روسیه بازآفرینی شد. در زلزله بنیان كن ۱۹۱۱ این تنها بنیاد قرار سالم مانده شهر بود که به ایمان تكثر از خوارق بلندمقام بوده است. نمای داخلی نیز به حذاقت نمای اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه تزئین شده است. گردشگران برای ورود به کلیسا لازم است تا به آداب و رسوم کلیسا حرمت بگذارند.

 

Image result for kazakhstan

بعد از تعدی و پسروی به ته دره، که موبسیار حیرت آورد است و فقط با خودروهای چهار دیفرانسیل می توان به این کار دست زد، شما به نهر دره تمیرلیک خواهید رسید. معنای واژه تمیر «رنگ قرمز» است و این دره، قرمزترین دره موجود در منطقه می باشد.

برگ های ریخته شده بر کف زمین این دره، تاپ :صفت عالی بستر را برای بر به اهتزازدرآوردن چادر فراهم می کند. بعد از برپایی چادر، آتش را روشن کنید! برای بچه ها، این دره بلوز بی آستین جا برای بازی کردن است، از آن نظر که پر است از غارهای کوچک و ریز و تاق نماهایی که برای بازی کودکان بسیار گیرایی دارد.

اندکی محیط اطراف خود را مورد جستجوی بیشتری قرار دهید. خیلی زود متوجه خواهید شد که آبشار کوچکی در نزدیک محل کمپینگ شما قرار دارد که برای آبتنی کردن در روزهای داغ تابستان بسیار مناسب است.

تخته سنگ های رنگارنگی که در اطراف خود خواهید دید، ممکن است شما را به زمین شناسی بسیار علاقه مند کند. همین طور، شما می توانید از دنبال کردن بزهای وحشی برای عکاسی کردن از آنها بسیار خوشتان بیاید. چنانچه، جزو آن دسته از افرادی می باشید که از چادر زدن خوشتان نمی آید، اصلا نگران نباشید. چرا که در نزدیک شما جایی به نام چوندژا قرار گرفته است که می توانید شب را در كافه های آن جا بگذرانید.

 

آلماتی تابستانهایی گرم و مرطوب و زمستانهایی سرد و پربارش دارد. متوسط دمای شهر در سال 9 درجه سانتی گراد بالای صفر و متوسط دما در سردترین ماه سال، دی ماه، 7 درجه سانتی گراد زیر صفر است.

متوسط دمای هوا در گرم ترین ماه های سال (تیر و مرداد) به 23 تا 24 درجه بالای صفر می رسد.

حدودا 36 روز در سال در این شهر دمای بالای 30 درجه ثبت شده و 50 تا 70 روز از سال، شهر و حومه آن هوایی مه آلود دارند.

رودخانه های آلمانتیکای بزرگ و آلمانتیکای کوچک و هم شاخه های فرعی آنها؛ یسنتای، رمیزووکا، ژاربولاک و کارسو از داخل شهر عبور می‌کنند و متعلق به حوزه آبریز دریای بالخاش هستند. آب این جیحون ها از بارشهای جوی و ذوب شدن آب یخچالهای طبیعی در شتا تامین می شود.

در سال 1971، در دشت آبهای آلماتی، بحیره ای ساختگی برای تفریح ساکنین آلماتی به نام سایران ایجاد شد.

پیست اسکیت مدئو در ارتفاعات آلماتی یکی از مناطق مورد علاقه قزاق ها برای تفریحاتی مثل پاتیناژ ئ آزمایش ها اسکیت روی یخ است. 

تله کابین ارتفاعات شیمبولاک که بالعكس خواهش 12 تا 14 نفر ظرفیت دارد هم از جاذبه های تفریحی این شهر است. 

کلیسای جامع زنکوو با رنگ تماما زرد، تنها کلیسای چوبی در جهان است که بدون مصرف از هیچ میخی ساخته شده است.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات